Naše slepičky Dominant

 

 

 

Již více než 20 let jsou kuřice českého šlechtitelského programu Dominant využívány v samozásobitelských rodinných chovech, v chovech ekologických, ale i v nejrůznějších typech extenzivních chovů nejen v České republice, ale i ve více než 45 zemích na 4 kontinentech (Evropa, Asie, Afrika a Amerika). Nabízí vysoce produktivní a atraktivní barevné programy, v řadě případů podobné původním plemenům nosného typu slepic, ale podstatně výkonnější než jsou tato plemena.

Všechny uvedené druhy se vyznačují vysokou snáškou a adaptabilitou na běžné podmínky malochovu. 

 

Prevence proti chorobám

U kuřic je provedena vakcinace proti Markově nemoci, kokcidióze, infekční bronchitidě, bursitidě a proti pseudomoru drůbeže. Po celou dobu odchovu jsou kuřičky pod veterinárním dohledem.

 

DOMINANT MODRÝ je jedním z nejžádanějších našich programů díky originalitě v modrém zbarvení peří a uplatnění kolorsexingu u jednodenních kuřat. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a dalších zemích Evropy.

Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec.

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec.

Atraktivní je šedá až modrá barva peří dospělých nosnic s žíhanou kresbou u kohoutů.

DOMINANT ČERNÝ je originálně atraktivně zbarven, kdy černé peří na těle je doplněno stříbrnou kresbou na krku a hrudi a připomíná tak zvanou březovou kresbu některých starých plemen drůbeže. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a dalších zemích Evropy.

Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec.

Předností jsou vysoké parametry snášky okolo 300 vajec. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Atraktivní je leskle černá barva peří dospělých nosnic se stříbrnou kresbou peří na krku a hrudi nosnice. Kohout je žíhaný se stříbrnou barvou peří na krku, hrudi a křídlech.

DOMINANT ŽÍHANÝ je velice atraktivně zbarveným programem připomínajícím plemeno Plymutka žíhaná. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec.

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je vyrovnaná a intenzivně hnědá barva skořápky vajec. Žíhaná kresba nosnic je doplněna hnědou nebo stříbrnou barvou peří na krku a na křídlech.

 

DOMINANT LEGHORN je velice populární pro vysokou snášku bílých vajec a nízkou spotřebu krmiva. Nabízíme a dodáváme do mnoha zemí světa nejen finální hybridy, ale i rodiče a prarodiče tohoto programu. Tento program je vysoce adaptován do různých produkčních podmínek krmivářských a technologických a a dodáváme jej nejen do Evropy, ale i například do Sýrie.

 

DOMINANT KOROPTVÍ je velice atraktivně zbarveným programem připomínajícím plemena Vlaška koroptví nebo Vlaška zlatá s tím rozdílem, že náš program je autosexingový a má variability v barvě skořápky od bílé po krémovou. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec.

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 280 vajec. Charakteristická je bílé až krémová barva skořápky vajec. Výchozím genetickým materiálem pro tento program jsou syntetické linie vytvořené z linií hnědě leghornky, rodajlendky a sussexky.

 

DOMINANT SUSSEX  je velice atraktivně zbarveným programem připomínajícím plemeno Sussex světlý s tím rozdílem, že náš program je autosexingový a má žlutou barvu kůže. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec.

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 300 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Takzvaná kolumbijská kresba opeření je tvořena černou barvou peří na krčním závěsu, na letkách a ocasu.

 

KVALITA ŽIVOTA NAŠICH NOSNIC

S ohledem na ekologický a tradiční aspekt našeho projektu jsme nosnicím vytvořili ojedinělou kvalitu života. Zatímco běžně dostupné vejce z obchodů nikdy nevidí slunce a má pro sebe 0,075 metrů čtverečních, naše má 0,322 metrů čtverečních vnitřního prostoru a 10 metrů čtverečních venkovního prostoru pouze pro sebe!

Složení krmení je konzultováno s firmou Farma Trojek, která se problematice výživy nosnic věnuje dlouhodobě. Klademe důraz na ekologické krmivo plnohodnotně obsahující potřebnou pšenici, kukuřici, bílkoviny, vitamíny a minerály. Samozřejmostí je používání preventivních bioprostředků proti drůbežím parazitům, jako je například čmelík. Zkrátka naše nosnice mají perfektní předpoklady prožít zdravý a šťastný život v přirozeném prostředí.

Snášková hnízda, hřady, krmítka i napáječky jsou naddimenzovány pro spokojený život nosnic.